The Theater of Emotion and Imagination is an artistic group which gather students and young graduates, who are working under the supervision of Katarzyna Kwiatkowska - psychologist and theatre pedagogue. The group have been now performing for almost a decade and it still matures (grows-up) together with their actors.

 more...


Director graduate of Theatre Studies program, Academy of Theatre, A. Zelwerowicz and Papal Department of Theology, John the Baptist Section in Warsaw, radio and television program analyst. In recent years she has directed plays, documentary films and reportage and has also written drama and film scripts and conducted workshops for children and teenagers.

 more...
Theatre and film workshops.

 more...Cykl warsztatów "W przestrzeni otwartej"

Więcej informacji: www.marebito.pl
11-12.05.2013
Warsztat filmowy "Drzewo"/Małgorzata Szyszka

W ciągu jednego weekendu każdy z uczestników "zasadza" własne "filmowe drzewo genealogiczne". Pracę rozpoczynamy od napisania scenariusza etiudy filmowej, następnie przystępujemy do prób i realizacji zdjęć. Ostatni etap to wybór materiału i montaż opowieści. Stawiamy na oryginalność, wyjątkowość, niepowtarzalność prezentowanych historii od abstrakcyjnych impresji filmowych po fabularne dramatyczne opowieści. Ważne by każdy z uczestników miał szansę zbudowania indywidualnej filmowej wypowiedzi w wybranej przez siebie formie. Podczas warsztatu uczestnicy zabudowują przestrzeń, wyznaczają rytm, tworzą dramaturgię, poszukują atmosfery scen. Podczas warsztatu używamy sprzętu, który właśnie macie pod ręka - mogą to być telefony komórkowe.

Pobierz program:
ulotka 1
ulotka 2


"Listy do Skręcipitki"

Trwają przygotowania monodramu "Listy do Skręcipitki" w wyk. Zaharjasza Muszyńskiego i reżyserii Małgorzaaty Szyszki.
Tytuł "Listy do Skręcipitki" został zaczerpnięty z fragmentu jednego z listów, które są kanwą tekstu monodramu. Autentyczne listy Antoniego Adamskiego do żony Leokadii Karoliny z Przybytkowskich Adamskiej pisane w latach 1913-1918 są specyficznym zapisem miłości autora do żony i tęsknoty za nią. Wysyłane z położonego w Szafranowie na terenie Baszkirii za Uralem sanatorium dla osób chorych na gruźlicę stanowią nie tylko dokument minionej epoki, ale przede wszystkim pokazują niezwykłe emocje, a wszystko dzięki niezwykłemu talentowi literackiemu ich autora. Są też swoistym zapisem miłości do Ojczyzny znajdującej się wtedy pod zaborami. Jest w nich wiele obserwacji ówczesnych stosunków polsko-rosyjskich, postrzegania Polaków przez Rosjan i Rosjan przez Polaków.

Więcej informacji: listydoskrecipitki.blog.plZAPRASZAMY! 8 marca g.16.30 - Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu W tym dniu odbędzie się pokaz naszego filmu pt. "Nie zatrzymujcie się...", który zaprezentuje dr Domingo Adame Hernandez z Universytetu Veracruz, Xalapa, Meksyk. Po filmie rozmowa na temat związków teatru meksykańskiego z polskim.

Film prezentuje sylwetkę Jerzego Grotowskiego widzianą oczami meksykańskich artystów. W 2009 roku wraz z Arturem Sochanem (autorem zdjęć) i Marcinem Kozłowskim (studentem antropologii) udałam się nawyprawę tropami Jerzego Grotowskiego po Meksyku. Podczas podróży spotkaliśmy byłych współpracowników Jerzego Grotowskiego, którzy opowiedzieli nam o jego wpływie na ich życie i twórczość. W ten oto sposób mieliśmy szansę zapoznania się zarówno z archiwaliami jak i pracami, które obecnie prowadzą. Poznaliśmy kulturę Meksyku w kontekście wypraw: Antonina Artaud do Indian Tarahumara, Jerzego Grotowskiego do Huicholi, poszukiwań teatralnych w okolicy Amekameca w 1985 roku.

Dzięki wysiłkowi wielu osób mamy przyjemność zaprosić Państwa na filmowe spotkanie z:
Nicolás Núnez, reżyser, pedagog teatralny, założyciel Warsztatu Poszukiwań Teatralnych, UNAM, uczestnik programów Drzewo Ludzi i Teatru Źródeł w Polsce, organizator wyprawy do Sierra Huichola, brał udział w pracach Tybetańskiego Instytutu Sztuk Scenicznych w Indiach.
Jaime Soriano Palma, reżyser i pedagog teatralny uczestnik wielu warsztatów i spotkań roboczych, współpracował między innymi z Eugenio Barbą. Obecnie jest założycielem Laboratorio "Jerzy Grotowski" de Creación y Formación en Artes Escénicas (LartES) w Meksyku, uczestnik wyprawy do Sierra Huichola i prac Teatru Źródeł w Polsce, założyciel LARTES
Helena Guardia de Tagle, aktorka i malarka, dawny członek TIT/UNAM, uczestnik Teatru Źródeł w Polsce,
Aline Menasse, reżyser, aktorka, członek TIT/UNAM,
Refugio Gonzáles López, Indianin Huichol, plastyk/rzemieślnik, uczestnik Teatru Źródeł w Polsce, dawny członek TIT/UNAM,
Héctor Soriano Palma, dawny członek TIT/UNAM, (aktor), uczestnik i członek ekipy technicznej podczas wizyt Jerzego Grotowskiego w Meksyku,
Julitta Teresa Tomaszewska, aktorka, uczestniczka Teatru Źródeł, dawny członek TIT/UNAM,
Julio Gomez Hernández, aktor, tancerz, antropolog, dawny członek TIT/UNAM,
Jaime Winkler, psychiatra - specjalista psychodramy, wizytujący wydarzenia Teatru Źródeł w Polsce.

reżyseria i scenariusz: Małgorzata Szyszka, zdjęcia: Artur Sochan, Tadeusz Gastman, montaż: Barbara Mazurek
muzyka: Db15, tłumaczenie z hiszpańskiego: Marcin Kozłowski, Konsultacje: Teo Spychalski
tłumaczenie na język angielski: Paweł Prochnowski i Marek Benc, produkcja: Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych, współfinansowanie: TVC Janusz Jaroszek. Zadanie zrealizowane ze środków Miasta st. Warszawy

Podziękowania dla Nicolása Núneza twórcy Taller de Investigación Teatral de la UNAM (TIT-UNAM), Jaime Soriano dyrektor Laboratorio "Jerzy Grotowski" de Creación y Formación en Artes Escénicas (LartES), Julio Gomez Hernandaz oraz Archiwum Instytutu im. Jerzego Grotowskiego
Nie zatrzymujcie się... - film

Pokaz filmu "Miasta zagłady. Między Wieluniem i Złoczewem"

26 lutego o godz. 10.00 - premierowy pokaz filmu "Miasta zagłady. Między Wieluniem i Złoczewem" w reż. Małgorzaty Szyszki i Huberta Chudzio. Pokaz odbędzie się podczas konferencji naukowej "Wojna i okupacja w pamięci i świadomości mieszkańców małego miasta" organizowanej przez Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UP. Zapraszamy!

26 lutego 2013, Audytorium im. W. Danka, Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, Kraków
Więcej - pobierz program Konferencji"Tragedia Grecka" w Środowiskowym Domu Samopomocy
Mieszkańcy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sułkowicach serdecznie zapraszają na Spotkanie z okazji 10-lecia istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy, które odbędzie się 16 stycznia 2013 roku, o godz. 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach. Z tej okazji zapraszamy na przedstawienie "Tragedia Grecka" autorstwa M. Szyszki, reż. Anna Obajtek-Biela.
Zaproszenie do pobrania: Zaproszenie17. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych na Słowacji
23 - 26 październik 2012

25.10.2012 (STVRTOK), g. 17.16 - pokaz filmu "Mazateccy Szamani" - reż. Małgorzata Szyszka w ramach 17ETNOFILM CADCA
Więcej - pobierz program Festiwalu
www.etnofilm.skSZANOWNI PAŃSTWO,
ZAPRASZAMY na DZIEŃ OTWARTY FORUM DOBRYCH PRAKTYK
organizowany przez Fundację Sztuki Marebito w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych "Łaźnia"

6 października w godz. 10.00 - 18.30 (Radom, ul. Traugutta 31/33)

Szczególnie zapraszamy osoby pracujące w środowiskach zagrożonych wykluczeniem.
Prosimy o przekazanie tej informacji potencjalnie zainteresowanym.

Zgłoszenia: marebito@wp.pl

W dniach 6-7 października 2012 odbędzie się trzeci zjazd Forum Dobrych Praktyk - nowego projektu Fundacji Sztuki Marebito, którego zadaniem jest stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń i umiejętności dla animatorów działających w środowiskach zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Podczas zjazdów odbywają się pokazy filmów, dyskusje, warsztaty technik teatru fizycznego oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi - praktykami i ekspertami. Prezentujemy też działalność partnerskich organizacji z Turcji, Estonii, Norwegii i Słowacji, dokąd uczestnicy Forum wyjeżdżają w ramach projektu "Europa jako kultura w ruchu" (program Grundtviga).

Uczestnikami Forum są instruktorzy, animatorzy i wolontariusze pracujący z różnymi środowiskami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, (m.in byłymi prostytutkami, ośrodkami wychowawczymi, osobami dysfunkcyjnymi, osobami starszymi czy społecznościami małych wsi).

Podczas dnia otwartego 3. zjazdu przedstawimy szczegółowe informacje dotyczące celów istnienia Forum, zrealizowanych inicjatyw i planów na przyszłość.

Więcej - pobierz program Zjazdu

Projekt Europe as Moving Cultures (E=mcN) realizowany przez Fundację Sztuki Marebito ze środków UE w ramach Projektów Partnerskich Grundtviga DG Edukacja i Kultura, "Uczenie się przez całe życie"
www.frse.org.pl
www.grundtvig.org.pl
www.marebito.pl


Blekitny krąg zasada wewnętrznej konieczności
na podstawie dramatu Małgorzaty SzyszkiSenariusz: Kamila Wiatrzyk, Patryk Janusz, Małgorzata Szyszka
Wystąpili: Zacharjasz Muszyński oraz Katarzyna Chilinoniuk, Kamila Wiatrzyk, Patryk świerlikowski, Sebastian Walas
Organizacja: Patryk Janusz
Warsztaty prowadzili:
Autor zdjęć: Tadeusz Gastman
Montaż: Barbara Mazurek
Muzyka: Patryk świerlikowski, Poul Prochnowski
Kostiumy i charakteryzacja: Agata Uchman
Reżyser: Małgorzata Szyszka
Produkcja: Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzieć Teatralno-Medialnych www.sgptm.pl
Projekt zrealizowany ze środkow Miasta st Warszawy

Błękitny krąg zasada wewnętrznej konieczności
Błękitny krąg to rodzaj bajkowej opowieści filozoficznej, w której młodzi ludzie kierując się zasadą wewnętrznej konieczności poszukują spełnienia swoich marzeń i pragnień. Artemida pragnie przewodzić, Wenus być najpiękniejsza, Dyskobol zwyciężać w walce, Myśliciel być najmądrzejszy. Spotykają się w kamiennym kręgu i oczekują na Mistrza, który ma im wskazać drogę. Jednak gdy Mistrz się pojawia ich pragnienia ulegają przemianie.

Relacja z planu filmowego "Błękitny krąg"

ZAPRASZAMY!!!!
Jeżeli chcesz wziąć udział w warsztatach filmowych pt.: "Błękitny krąg", zakończonych realizacją etiudy filmowej to przyjdź do nas w sobotę startujemy o godz. 9.00. Spotkanie przy Amfiteatrze Bemowo koło fontanny. W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt telefoniczny 501392436 lub mailowy sgptm@tlen.pl.

PROGRAM WARSZTATÓW "BŁEKITNY KRĄG"

Sobota 28 lipca 2012
9.00-11.30 - Warsztat aktorsko-reżyserski (prowadzenie Małgorzata Szyszka www.szyszka.art.pl)
11:30-14.30 - Warsztat operatorski (prowadzenie Tadeusz Gastman)
14:30-15.00 - PRZERWA
15.00-17.30 - Warsztat kostium i scenografia w filmie (prowadzenie Agata Uchman)

Niedziela 29 lipca 2012
8.00-15.00 - realizacja zdjęć filmowych

Projekt jest realizowany ze środków Miasta stołecznego Warszawy.
Małgorzata Szyszka, www.szyszka.art.pl
Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych www.sgptm.pl

Program do pobrania: Warsztaty "Błękitny Krąg"OGŁOSZENIE
Poszukujemy kreatywnych osób chętnych do wzięcia udziału w młodzieżowym, warsztatowym projekcie filmowym pt.: "Błękitny krąg". Wszyscy zainteresowani będą uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach: warsztat aktorski, reżyserski, montażowy, operatorski, scenograficzny i kostiumowy oraz praca nad scenariuszem.

Spotkanie informacyjne odbędzie się dnia 17.07.2012 o godzinie 18:00 przed Amfiteatrem Bemowo przy fontannie. Przewidywana realizacja filmu: 28, 29. 07 na terenie Bemowa.

W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt telefoniczny: 501392436 lub mailowy: sgptm@tlen.pl
Projekt jest realizowany ze środków Miasta stołecznego Warszawy.
Małgorzata Szyszka, www.szyszka.art.pl, Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-MedialnychGrupa Bajtek Z Limanowej - wykonawcy "Gdzie jest król?"Niezwykły spektakl interaktywny na Bielanach
Drama i twórcza aktywność łączą pokolenia! To hasło projektu dla młodszych i starszych mieszkańców warszawskich Bielan.
Już 22 czerwca o godz. 16.30 w Bielańskim Ośrodku Kultury, ul. Goldoniego 1 odbędzie się premierowy pokaz przedstawienia przy którym miałam szansę współpracować - ZAPRASZAM!!!!!!!
Więcej:Informacja prasowaWarsztaty "Dziwierz"
9 maja 2012 w Teatrze Akademia przy ul. 11 Listopada w Warszawie odbyła się rejestracja warsztatu Dziwierz aut. Małgorzaty Szyszki. Poniżej kilka refleksju uczestniczek spotkania:

Co było dla mnie trudne
Ania:
1. Jak musiałam rozmawiać z drugą osobą za pomocą migów, a nie używając słów.
2. Na samym początku trudno było mi się dogadać z panami, bo wstydziłam się, że jak coś złego zrobię i powiem coś głupiego to się będą ze mnie wyśmiewali.
3. Na samym początku wkurzała mnie kamera, ale później się z tym oswoiłam.
4. Na początku nie wiedziałam jak się ruszać jak mieliśmy czuć się drzewem, bo nie wiedziałam, co mogę zrobić, a czego nie mogę.

Marlena:
Trudne było dla mnie na początku oswojenie się z kamerą i współpraca z zupełnie nieznanymi mi osobami, ale z czasem stawało się to coraz łatwiejsze.

Co mi się podobało, co było fajne:
Ania:
1. Jak poznałam się z p. Małgosią i z panami, to było mi lepiej wykonywać te różne zadnia.
2. Podobały mi się różne kombinacje.
3. Również podobało mi się, że umieliśmy razem współpracować, nikt się na siebie nie obrażał i fochów nie strzelał.
4. Podobał mi się temat zajęć.
5. Łatwe dla mnie było jak wykonywaliśmy zadania np. musieliśmy pokazać uczucia-miłość, zdenerwowanie i radość.

Marlena:
Ogólnie wszystko mi się podobało. Fajne były niektóre ćwiczenia, a najbardziej podobało mi się to z przeturlaniem drugiej osoby. Podobało mi się to, że w tych zajęciach było dużo ruchu, ponieważ nikt się nie nudził.

Co chcesz powiedzieć Pani Małgosi i aktorom?
Ania:
1. Że bardzo się cieszę z tych zajęć.
2. Mogłam ten czas spędzic fantastycznie i mogłam poznać jakichś wspaniałych ludzi.
3. Chciałabym mieć takie zajęcia bardzo często, a nie raz na jakiś czas.
4. Że państwo byli mili dla nas i dobrze bawili się z nami.

Marlena:
Przede wszystkim chciałabym podziękować za wspólną pracę. Świetnie mi się z wszystkimi pracowało i chciałabym, żeby takie zajęcia się powtórzyły."Gdzie jest król?"
Jury XIII Małopolskich Spotkań Teatrów Gimnazjalnych przyznało nominację Agnieszce Leśniak z zespołu Bajtek za rolę w spektaklu "Gdzie jest król?" autorstwa Małgorzaty Szyszki (finał 4 czerwca).
Grupa zakwalifikowała się do organizowanego przez Teatr Groteska przeglądu O smocze jajo.
Występ na Bulwarach pod Wawelem 02.06.2012 (sobota), około godziny 12.55

Zdjęcia z prezentacji spektaklu podczas XIII Małopolskich Spotkań Teatrów Gimnazjalnych w MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie.

TRAKTORKI 2012
Podczas I Przeglądu Teatralnego TRAKTORKI 2012 Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ursusie wystawiła tekst "Gdzie jest król" aut. Małgorzaty Szyszki.XIII Małopolskie Spotkania Teatrów Gimnazjalnych

24 maja 2012
Grupa Bajtek zaprezentuje sztukę "Gdzie jest król?" podczas XIII Małopolskiego Spotkania Teatrów Gimnazjalnych w MDK im. A. Bursy w Krakowie.Seminarium "Arraigados en la magia - Zakorzenieni w magii"

26 kwietnia 2012
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

W ramach seminarium "Arraigados en la magia - Zakorzenieni w magii" organizowanym przez Koło Naukowe Hispanistów oraz Koło Naukowe Etnologów UAM Marcin Kozłowski zaprezentował film "Mazateccy Szamani" w reżyserii Małgorzaty Szyszki.

autor zdjęć: Artur Sochan
muzyka Db 15Festiwal Łata w Łomiankach
Zdjęcia ze spektaklu "Tragedia Grecka"

Łomiankowskie Atrakcje Teatrów Amatorskich
"ŁATA 2012"


Teatrzyk 4/6, Gimnazjum nr 46 im. Szarych Szeregów w Warszawie zaprezentuje "Tragedię grecką" na podstawie tekstu Małgorzaty Szyszki.

Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia (piątek), o godz. 12.00
Gimnazjum nr 46 im. Szarych Szeregów w Warszawie

reżyseria i scenariusz: Beata Filipczak
muzyka: Danuta Jończyk - Grądzka

5. Łomiankowskie Atrakcje Teatrów Amatorskich 2012 "Ołtarz Rostkowski" - Aleksander Owerczuk

W trakcie otwarcia wystawy Aleksandra Owerczuka - "Ołtarz Rostkowski" 21 lutego o godz. 16.00 w Auditorium Maximum UKSW, Ul. Wóycickiego 1/3 zostanie zaprezentowany film "Śladami Herberta po Lwowie", w reż. Małgorzaty Szyszki, zdjęcia Wojciech Jakubczak.

Tragedia grecka

Reżyseria: Jadwiga Kazana
Autorka tekstu: Małgorzata Szyszka

Zdjęcia pochodzą z XXV Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek" - Limanowa oraz II Przeglądu Artystycznego "O Smocze Jajo" - Kraków 2010.

Program - Teatr Codzienny


Pokaz filmowy - Cykl Dziedzictwo Jerzego Grotowskiego

W ramach TEATRU CODZIENNEGO prezentujemy:
E procedura 1 0 7 - na podstawie "Nocy Księżycowej" i "Solaris" S. Lema


Opowieść o ludzkich pragnieniach: chęci zatrzymania czasu i poszukiwaniu idealnej miłości, a także o konieczności przebaczenia. W świecie Lema rządzą komputery, które decydują o ludzkich losach. Zaś człowiek w sytuacji zagrożenia zaczyna kierować się instynktem, a nie zasadami i normami etycznymi.
www.eprocedura107.pl

W spektaklu biorą udział artyści scen warszawskich:
Marta Lewandowska, Piotr Duda, Paweł Iwanicki, Zacharjasz Muszyński, Jakub Urlich
muzyka i scenografia: Peter Łyczkowski
kostiumy: Agata Uchman
zdjęcia: Tadeusz Gastman
montaż: Barbara Mazurek
scenariusz i reżyseria: Małgorzata Szyszka.

Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta st. Warszawy
Produkcja: Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatarlno-Medialnych www.sgptm.pl
Partnerzy: TVC JJ, TurboSuperSEO.pl, www.globnet.net, www.szczyt.pl, Ad Experts, Galeria Piksel, Galeria Funky Studio

Data: 9, 10, 11, 18, 19, 20. XII.2011, g. 20.00
Miejsce: Galeria Funky Studio, Plac Zbawiciela 2, Warszawa

Bilety:
9, 10, 11.XII.2011 - dobrowolne cegiełki na rzecz Stowarzyszenia GPTM www.sgptm.pl
18, 19, 20.XII.2011 - kupon konsumpcyjny w cenie 15,00 pln (kawa/herbata + ciastko)
rezerwacja: sgptm@tlen.pl

Polsko Ukraiński Wędrujący festiwal Filmowy BO!
23.09.2011, g. 16.00
Centrum wypoczynkowe Adrenalin-City w Łucku
Zapraszamy na pokaz filmów Małgorzaty Szyszki:
"Śladami Zbigniewa Herberta"
"Ukraińska Dumka Fryderyka Chopina"
"Neczaj"
"Kumłyk"Program do pobrania: Festiwal BO!

More info: Monitor-pressPolsko Ukraiński Wędrujący festiwal Filmowy BO!
23.09.2011, g. 16.00
Centrum wypoczynkowe Adrenalin-City w Łucku
Zapraszamy na pokaz filmów Małgorzaty Szyszki:
"Śladami Zbigniewa Herberta"
"Ukraińska Dumka Fryderyka Chopina"
"Neczaj"
"Kumłyk"Program do pobrania: Festiwal BO!

More info: Monitor-pressArtykuł "I met him only once"

Artykuł Małgorzaty Szyszki "I met him only once" napisany dla Journey (A Research Open Theatre)

plik pdf do pobraniaROZSTAJE 2011

Podróż na Wschód - 13th CROSSROADS Festival Krakow
24.07-31.07 2011 - Rynek Główny - Rotunda - PWST

Zaprzaszamy na pokaz naszych filmów:
"Beryszońskim szlakiem Fryderyka Chopina", "Ukraińska dumka Fryderyka Chopina", "Neczaj" oraz "Kumłyk"
podczas FESTIWALU ROZSTAJE 2011.
Małgorzata Szyszka i Maciej Rychły

Strona festiwalu: ROZSTAJESpróbujmy razem - warsztaty sztuki aktorskiej
plakaty i program


opracowanie graficzne: Marzena Turek Gaś
po kliknięciu większa wersja

Program:do pobraniaZapraszamy na 2-dniowe warsztaty sztuki aktorskiej

Spróbujmy razem
Data: 4-5 czerwca 2011
Miejsce: Centralny Basen Artystyczny, Warszawa, ul. Konopnickiej 6
Ilości miejsc ograniczona do 15
Cena 250,00 pln

Warsztat skierowany jest do osób, które planują przystąpić do egzaminów na wydziały aktorski, reżyserski do jednej ze szkół artystycznych w Polsce a także do osób zainteresowanych teatrem i filmem. Zajęcia będą prowadzić absolwenci szkól artystycznych z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i filmowym: Redbad Klijnstra polski - aktor i reżyser, pochodzenia hol , związany z Teatrem Nowym, Teatrem rozmaitości w Warszawie, Jerzy Łazewski - zdobywca I nagrody na 32 Festiwalu Jednego Aktora we Wrocławiu, autor wielu książek na tematy poprawnej wymowy, Małgorzata Szyszka- reżyser teatralny i filmowy, pomysłodawczyni autorskiego warsztatu "Dziwierz", Paweł Iwanicki aktor współpracujący między innymi z takim reżyserami jak Jerzy Grzegorzewski, Mariusz Treliński, Maciej Wojtyszko.

Program i karta zgłoszeniowa:
do pobrania"Gdzie jest król" 18-21 maja 2011
Spektakl odbędzie się z okazji 32. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych "Dziatwa 2011" w Łodzi. Przedstawienie wykona Teatr Dzieci ze Świetlic Wiejskich w Bartkowie i Wełtyniu (filie Gryfińskiego Domu Kultury).
"Dziatwa" uważana jest za jeden z najważniejszych przeglądów teatrów dziecięcych w Polsce.

scenariusz: Małgorzata Szyszka
reżyseria: Maria PiznalPrzegląd Filmów Etnologicznych
Filmy "Mazateccy Szamani" i "Kumłyk" zostaną zaprezentowane 30 marca na Przeglądzie Filmów Etnologicznych.
Poniżej informacje wraz z programem.
Program do pobrania

Terminy projekcji konkursowych - Lato Filmów
Film "Amecameca" będzie zaprezentowany 2 kwietnia z okazji Lata Filmów.
Znane są już terminy projekcji w Scenariuszowym Konkursie Filmów Krótko i Średniometrażowych Krótkie i Dobre.
Szczegóły zamieszczone są na stronie Lata Filmów: latofilmow.pl
Jest też dostępny rozkład wszystkich festiwalowych projekcji: Harmonogram projekcji
Zapraszamy na festiwal Lato Filmów.

FFiA Lato Filmów w Warszawie
ul. Pasaż Ursynowski 1/111
02-784 Warszawa
tel/fax +48 22 405 41 46
mobile +48 502 986 148
michal@latofilmow.pl
www.latofilmow.pl@ction
13 i 14 stycznia 2011, godz. 19.00
Centralny Basen Artystyczny
ul. Konopnickiej 6, Warszawa www.basen.art.pl

reżyseria: Małgorzata Szyszka
obsada: Katia Paliwoda, Paweł Iwanicki, Piotr Duda
rezerwacje: 501392436Spełnienia w realizowanych przedsięwzięciach w Nowym 2011 roku życzy Stowarzyszenie GPTM.Studenci wiedzy o kulturze Instytutu Kultury Polskiej UW zapraszają na konferencję Animacja kultury od kuchni

Konferencja odbędzie się w dniach 13-14.01.2011 w budynku Instytutu Kultury Polskiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28)
Wstęp wolny!

Program konferencji:

Dzień pierwszy (czwartek, 13.01.2011)
Wysmażamy projekty


10:00 - 10:45 Maria Peryt, Fundacja For Music: Powstawanie fundacji i pierwsze projekty - uwagi praktyczne
11:00 - 12:00 Marcin Jasiński, Biuro Kultury Urzędu Miasta st. Warszawy: Współpraca Miasta z III sektorem - dotacje
12:15 - 13:15 Jarosław Kisielewski, Departament Mecenatu Państwa MKiDN: Programy Ministra - wnioski
13:15 - 14:00 PRZERWA
14:00 - 14:45 Fundacja Orange: Działania Fundacji Orange na rzecz wspierania inicjatyw kulturalnych
15:00 - 15:45 Piotr Duda, Centralny Basen Artystyczny: Niepubliczna instytucja kultury - próba definicji
16:00 - 16:45 Paweł Kos-Nowicki, Wojciech Walczak, Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna: Realizacja Projektów Fundacji w Oparciu o Różne Środki Finansowania

Dzień drugi (piątek, 14.01.2010)
Spijamy śmietankę


10:00-10:45 Beata Gula, Staromiejski Dom Kultury (Noc Poetów): Animacja kultury - dotacje i ich sens
11:00 - 11:45 Karina Koziej, Citybell Consulting: Kulturalny PR
12:00-12:45 Van Anh, Emilia Skiba i Jakub Królikowski, Fundacja Arteria (Festiwal Filmowy Pięć Smaków): Pięć Smaków - festiwal od kuchni
12:45-14:00 PRZERWA
14:00-14:45 Małgorzata Szyszka, Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych: @ction - teatr codzienny w przestrzeniach miasta Warszawy
15:00-15:45 Renata Piotrowska, Towarzystwo Prze-Twórcze: Projekty artystyczne - UNKNOWN i BREAK
16:00-16:45 Karolina Bieńko, Fundacja Filmowa Warszawa: Projekty filmowe - Etnokino i Kino AlchemiaPOKAZ FILMu AMEKAMEKAi TRANSMISJA PRACY z AKTOREM w wyk. Jaime Soriano (Meksyk)
W niedzielę 12.12.2010 o g.19.00 w Centralnym Basenie Artystycznym, ul. Konopnickiej 6, W-wa,
- odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego AMEKAMEKA, Jerzy Grotowski w Meksyku, reż. M.Szyszka, zdjęcia. A.Sochan, montaż B. Mazurek, muzyka db15, tłumacz M. Kozłowski, M.Kolenda
- następnie połączymy się on-line z Meksykiem i na tyle na ile nam pozwolą warunki techniczne odbędzie się transmisja pokazu pracy reżyserskiej JAIME SORIANO z aktorem ROBERTO CARLOS GONGORE LUKE, muzyka: OMAR SORIANO PALMA
ZAPRASZAMY !!!!!
wstęp wolny
Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych
www.sgptm.pl
sgptm@tlen.pl
501392436

Ponieważ Jaime Soriano Palma nie może w tej chwili przyjechać do Polski, warsztaty i pokaz pracy warsztatowej zostały przeniesione na wiosnę 2011.SKIN, Performance
4 grudzień 2010, 21.00 - 23.00
PKiN SALA TROJKA
pl. Defilad 1
Warsaw, Poland

@CTION
Opowieść o miłości od pierwszego kliknięcia!!!!!
On , Ona i Ten trzeci.
Ci dwaj. Ona samotna.
Opowieść o ludziach spędzających czas przed monitorami komputera.

5.12.2010, godz.19.00
Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6 , Warszawa
Czas ok.: 50minut

On13579 nudzi się, szuka wrażeń, porusza się na granicy
przyzwoitości. Ona54321 to kobieta delikatna i ostrożna. On67890
zawisł w przestrzeni wirtualnego świata i boi się podjąć decyzję.

@ction dzieje się symultanicznie w przestrzeniach prywatnego mieszkania. Widz ma szansę zaobserwować jak codziennie wykonywane przez nas czynności zmieniają się w gesty teatralne. Trzy postaci zamknięte w czterech ścianach próbują nawiązać ze sobą kontakt poprzez internet. W ten sposób kreują swoje wizerunki i wirtualne światy. Czego pragną, czego szukają i o czym myślą? Dlaczego ukrywają się za sylwetkami awatarów?

Informacje na stronach:
www.actionproject.pl
www.basen.art.pl
www.szyszka.art.pl
www.sgptm.pl

Reżyseria: Małgorzata Szyszka, Występują: Marta Lewandowska/Katia Paliwoda, Paweł Iwanicki, Daniel Banaczek/Piotr Duda, Scenariusz: Praca zespołowa pod opieką Małgorzaty Szyszki (Katia Paliwoda, Marta Lewandowska, Paweł Iwanicki, Barbara Mazurek, Piotr Bulak, Daniel Banaczek oraz posty internautów)
Konsultacje merytoryczne: Janusz Borysiak/Scenografia: Agata Uchman Kostiumy: Aleksandra Świtalska/
Produkcja: Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych
Projekt zrealizowano ze środków Urzędu Miasta st. Warszawy

Cena biletu: 20,00 złotych (liczba miejsc ograniczona)
Rezerwacje:www.basen.art.pl, tel. 22-339 07 60, 501392436, rezerwacje@basen.art.plTeatr Emocji i Wyobraźni: imponderabilia
27.11, godz. 19.30
Zaproszenie@CTION - Spektakl multimedilany 26, 27.11 oraz 5.12 godz.19.00
Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6 , Warszawa
Czas ok.: 50minut

Teatralne AKCJE - Teatr Codzienny w przestrzeniach miasta Warszawy WARSZAWA-MEKSYK
WARSZTATY INTERDYSCYPLINARNE pt. PAMIĘĆ MIASTA

4-8.12.2010 godz.10.00-14.00
Celem warsztatów "Pamięć miasta" jest zebranie aktorów, tancerzy, choreografów, muzyków, plastyków i wejście z działaniami artystycznymi w przestrzeń miasta. Punktem wyjścia będzie idea teatru ubogiego Jerzego Grotowskiego. Warsztat ten jest częścią programów akademickich pt. "Pamięć miasta", który został zaczerpnięty z wymiany z artystami z całego świata. Warsztaty prowadzić będą Jaime Soriano Palma, Roberto Carlos Góngora Luke oraz Omara Soriano Lopez (Laboratorio de Artes Escénicas"Jerzy Grotowski Meksyk)

Strona Projektu
Pokaz pracy Jaime Soriano LAerTESTeatr Codzienny
8.12.2010, godz. 19.00-22.00

godz. 19.00 pokaz pracy warsztatowej PAMIĘĆ MIASTA-WARSZAWA

godz. 19.30 pokaz spektaklu DISSETION IN THE LIVING BODY reż. Jaime Soriano Palma, obsada: Roberto Carlos Góngora Luke, (Laboratorio de Artes Escénicas\"Jerzy Grotowski) LAerTES

godz. 20.30 prezentacja filmu dokumentalnego TROPAMI GROTOWSKIEGO PO MEKSYKU, reż. Małgorzata Szyszka, zdjęcia Artur Sochan, montaż. Barbara Mazurek Zdjęcia do film zrealizowano podczas wyprawy meksykańskiej Małgorzaty Szyszki Artura Sochana w 2009 roku z okazji Międzynarodowego Roku Jerzego Grotowskiego. Jest to produkcja niezależna, niszowa pod patronatem Stowarzyszenia Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych.

godz.21.00 spotkanie z publicznością - prezentacja działalności LAerTES (materiały filmowe)
Impreza transmitowana przez Internet przez: e-chanel DanzaNet TV

CENTRALNY BASEN ARTYSTYCZNY
ul.Konopnickiej 6, Warszawa
Centralny Basen Artystyczny
Organizator: Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno- Medialnych
SGPTM
sgptm@tlen.pl Finansowanie: Urząd Miasta st. Warszawy, Ambasada Meksyku
Patronat honorowy: AMBASADA MEKSYKU

Wystawa z okazji 90-lecia Społem PSS w Ostrowie Wlkp.
Szanowni Państwo, w związku z jubileuszem 90-lecia "Społem" PSS w Ostrowie Wielkopolskim, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy "Irena Anders. Moja Wielka droga".
Dzięki wsparciu i uprzejmości ostrowskiego Muzeum oraz Stowarzyszenia Grupa Przedsięwzięć Teatralno - Medialnych udało się sprowadzić do naszego miasta projekt, który zrealizowano z okazji 90. urodzin Generałowej w ramach rządowego projektu "Polska!Year" promującego polską kulturę na Wyspach Brytyjskich.
Wernisaż jest rodzajem prezentu od Zarządu Spółdzielni dla wszystkich Ostrowian. Nie co dzień trafia się okazja, by przybliżyć mieszkańcom, i tym starszym i tym młodszym, historię w takiej formie. Zapewne zwiedzających zaskoczy kilka faktów, które na zawsze związały losy naszego miasta i zdobywców Monte Casino.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na fotograficzną podróż przez życie Ireny Anders, życząc Państwu niezapomnianych wrażeń.

Informacje i relacje o wystawie w Ostrowie:
Telewizja internetowa ostrow24.tv
Polska Lokalna w Interia.pl

Notka prasowa:
Polska Lokalna w Interia.plWarsztaty "Przykłady edukacyjno artystycznych projektów kształtujących więzi społeczne"
17-18 listopada 2010
warsztaty odbędą się podczas Międzynarodowego Forum Praktyków Dramy w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
Szczegóły dotyczące przyjmowania zgłoszeń oraz dokładny program:
Międzynarodowe Forum Praktyków DramyFestwial Teatru Błądzących
23 października 2010, godz. 20.45
film Małgorzaty Szyszki: "Mazateccy Szamani" - pokaz przedpremierowy, 28 min., Sala Carmina

24 października 2010, godz. 22.30
film Małgorzaty Szyszki: "Ukraińska dumka Fryderyka Chopina", 35 min., Sala Carmina

Program do pobraniaIrena Anders. Moja wielka droga
15 października 2010, Muzeum Miasta Ostrów Wielkopolski
Otwarcie wystawy "Irena Anders. Moja wielka droga"II Zlot Dudziarzy Europy
16 października 2010, godz.15.00, Pałac Radziwiłów w Antonininie
- projekcja filmu "Historia pewnej ryciny" (2009), w reż. M. Szyszki, scen. M.Rychły, prod. Stowarzyszenie GPTM
- muzyka fortepianowa F. Chopina
- "Dudziarze na szlakach wędrówek Chopina" /Wielkopolska, Beskidy, Słowacja, Czechy, Francja, Anglia-Szkocja, plus zwiedzanie pałacu

Szczegółowe nformacje
Program do pobrania